Search
Port wine Reserva White / Ferreira Dona Antonia / Vinho do porto reserva branco, 750ml
€17,99Unit price€23,99 /LOlive oil ORGANIC, Virgin Extra / Prado do Poço / Azeite organic, virgin extra, 500ml
€12,99Unit price€25,98 /L- From €2,75Unit price€13,75 /kg
Buttrich soft sheep's cheese / Queijo Serpa de ovelha curado amanteigado, unidade
Very low stock (1 unit)€27,49Unit price€34,36 /kgGround vanilla, organic bourbon vanilla from Madagascar / Baunilha em pó, 15g
€10,90Unit price€72,67 /100gStrawberry Tree Brand Fire Water / Medronho Cerca da Estrada, 700ml
€39,95Unit price€57,07 /LRosemary honey with honeycomb / Apicortes / Mel de rosmaninho com favo, 480g
€8,95Unit price€18,65 /kgApricot-mint fruit spread / Beirabaga / Doce de alperce com hortelã, 270g
€4,75Unit price€17,59 /kgJuniper berries, whole / Bagas de zimbro inteiras, 50g
€2,45Unit price€49,00 /kgGreen pistachio kernels / Pistachios verdes, 100g
€7,95Unit price€79,50 /kg- €2,95Unit price€5,90 /kg
Azores Cheese, 24 months matured / Queijo São Jorge DOP 24 months, 300g
Very low stock (2 units)€11,99Unit price€39,97 /kgSkinless roasted & salted peanut kernels / Amendoins torrados com sal, 200g
€2,95Unit price€14,75 /kg
