Search
Rock pears / Pêra rocha, unidade
€3,95Unit price€6,58 /kgWhite wine Regional Alentejano / Vinha da Coutada Velha / Vinho branco, 750ml
€9,95Unit price€13,27 /LAzores Cheese, 24 months matured / Queijo São Jorge DOP 24 months, 300g
Very low stock (2 units)€11,99Unit price€39,97 /kgSzechuan pepper, whole / Pimenta-de-sichuan inteira
From €4,95Unit price€99,00 /kgGift set of 3 liqueurs / traditional sweets, 3 x 100ml
€19,95Unit priceWhite coconut flakes / Coco ralado
From €2,65Unit price€10,60 /kgTuna fillets in olive oil / Mestre Saúl, aged for 1 year / Filets de atum em azeite, 120g
€4,15Unit price€34,58 /kgTuna fillets in olive oil / Mestre Saúl, aged for 1 year / Filets de atum em azeite, 250g
€8,85Unit price€35,40 /kgFig fruit spread / Quinta do Freixo / Doce de figo, 265g
€5,99Unit price€22,60 /kgCheese Azores, aged 4 months / Queijo São Jorge DOP 4 months, 300g
Very low stock (2 units)€8,99Unit price€29,97 /kgWhite wine Reserva / Encostas da Arrábida / Vinho branco reserva, 750ml
€5,95Unit price€7,93 /L- €12,99Unit price€162,38 /kg
Azores Beef Jerky / Azores Beef Jerky / Carne seca açores, 80g
€12,99Unit price€162,38 /kgLemon balm seeds / Sementes de erva-cidreira, organic, unidade
€1,99Unit priceDried beans, white / Feijão branco seco, 500g
€2,99Unit price€5,98 /kg
